Profil společnosti

PROMET LOGISTICS je společnost zajišťující vnitrostátní i mezinárodní přepravu zboží pro firmy, které jsou součástí mateřské skupiny PROMET GROUP, ale také pro externí zákazníky. Nabízí taktéž logistické služby a fleet management.

2007

založeno

22

kamionů

2,5

mil. km ročně vlastními vozy

136

vozidel spravuje náš fleet management (110 osobních, 24 nákladních aut a 2 dodávky)

Společnost PROMET LOGISTICS byla založena v roce 2007 se zaměřením na pokrytí logistických potřeb obchodních společností s hutním materiálem. Dnes tato společnost patří do segmentu služeb ve skupině a jako taková je důležitou součástí nabídky kompletních služeb ve skupině. Na základě dlouholeté zkušenosti je PROMET LOGISTICS spolehlivým partnerem v oblasti silniční, železniční či námořní dopravy jak pro skupinové společnosti, tak pro externí zákazníky.

Služby PROMET LOGISTICS jsou rovněž rozšířeny o skladování a proclení zboží. Společnost se zabývá převážně vnitrostátní, ale i mezinárodní přepravou hutních materiálů a s tím spojené logistické služby. Společnost má tak bohaté zkušenosti se silniční a železniční přepravou a překládkou jak kusového zboží, tak i hromadných substrátů (např. železné housky, feroslitiny, koks apod.), lehké či těžké chemie i taktéž překládek na hraničních překladištích zemí, které používají jiný železniční rozchod.

K realizaci zakázek pro zákazníky má PROMET LOGISTICS k dispozici vlastní kamionové soupravy a rozsáhlý silniční a železniční vozový park našich smluvních partnerů. Díky těmto podmínkám neomezujeme naše zákazníky ani tonáží ani objemem přepravovaného nákladu. Další službou, kterou PROMET LOGISTICS zajišťuje je správa vozového parku, tedy fleet management. V této oblasti nabízíme hlavně efektivní využití vozového parku, jeho financování, pojištění, právní a daňové souvislosti a veškeré náležitosti s tím spojené. 

Provozujeme také tzv. fleet, staráme se o 140 osobních vozidel skupiny Promet Group.

Skupina PROMET GROUP je rodinná firma, která zastřešuje více než čtyřicet společností působících v oborech strojírenství, metalurgie a inženýrství. Zaměstnáváme přes čtyři tisíce lidí v České republice i zahraničí. Sídlo skupiny je v Ostravě.

Vize, mise a hodnoty

MISE


Naší misí je inovovat naše služby tak, aby vše dorazilo přesně v čase, který zákazníci požadují a přispívat tak ke tvorbě optimálního prostředí pro jejich podnikání.

VIZE


Naší vizí je stát se vyhledávaným kontaktem pro zajištění dopravy na vysoké úrovni pověstným pro spolehlivost a přesnost.

HODNOTY


Mezi naše hodnoty patří rychlost v odezvě, vysoká úroveň znalostí, odbornosti a flexibilita.

Z naší historie

Z naší historie
2007

Založení společnosti

Společnost PROMET LOGISTICS byla založena roku 2007 za účelem pokrytí potřeb dopravy sypkých materiálů pro slévárny a ocelárny.

2008

Nákup tahačů MAN

Nákup vlastní flotily MAN tahačů se sklopnými návěsy.

2010

Rozšíření služeb

V roce 2010 jsme rozšířili služby spedice, celních deklarací a fleet managementu.

2015

Nákup tahačů DAF

V roce 2015 jsme obměnili naši flotilu a nakoupili nové tahače značky DAF a plachtové návěsy.

2019

Rozšíření vozového parku

Rozšířili jsme vozový park celkem o 12 nových tahačů značky Mercedes a řadu návěsů. Celkově PROMET LOGISTICS nabízí 21 přepravních souprav

2019

Rozvoj kombinované dopravy

Rozšířili jsme služby o kombinovanou, námořní a paletovou přepravu.

2021

8 nových tahačů FORD

Pro narůstající potřeby dopravy jsme nakoupili celkem 8 plně vybavených nových tahačů značky FORD a návěsů Kögel.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše